Moc KAMIENI

*** AMETYST ***

Ametyst – to kamień równowagi i harmonii. Wzmacnia kreatywność i intuicję. Sprzyja rozwojowi osobistemu.
Chroni przed negatywnymi myślami, zwiększa wiarę w siebie. Sprzyja relaksowi, pomaga w pozbywaniu się stresu.To kamień idealny do medytacji. Wzmacnia wewnętrzną siłę oraz zapewnia duchową ochronę a także jasność umysłu, która sprzyja wsłuchaniu się w siebie, swoje myśli i pragnienia.  Przynosi ulgę w stresie. Przyciąga pozytywną energię pomagając pozbywać się z ciała negatywnych emocji, uczucia niepokoju czy strachu. Ametyst tworzy energetyczną tarczę, to silnie ochronny kamień.

Ametyst w domu oczyszcza przestrzeń z negatywnych energii; będzie idealny do pokoju dziecka.  Położony pod poduszką leczy bezsenność. Wzmacnia system odpornościowy

Związany jest z czakrą trzeciego oka.

 

*** AGAT MSZYSTY ***

Agat mszysty to kamień w którym zaklęta jest dusza natury. Pomaga w nawiązaniu i utrzymaniu więzi z naturą dzięki czemu podnoszą się nasze siły witalne.

Agat mszysty to kamień nowych początków. Jest pomocny przy poczęciu (sprzyja płodności), będzie wsparciem w czasie ciąży, a także w chwili porodu.

Ułatwia porzucanie szkodliwych przyzwyczajeń, nawyków i uzależnień. Sprzyja samorozwojowi, poszukiwaniu nowych dróg, zwalczaniu własnych słabości i obaw – dodaje mocy i odwagi. Agat mszysty przyciąga bogactwo i dostatek.

Przez Indian był uważany za kamień mocy, używali go wojownicy aby wzmocnić swoją siłę i dodać sobie odwagi.

Pomaga odzyskiwać siły po chorobie. Wzmacnia układ nerwowy.

Związany z czakrą serca.

 

 

*** KRYSZTAŁ GÓRSKI ***

 

 

*** KWARC DYMNY ***

 

 

 

*** OBSYDIAN ***

 

 

*** TURMALIN ***

 

*** LAPIS LAZULI ***

 

 

 

*** AKWAMARYN ***

 

 

*** KWARC RÓŻOWY ***